چگونه گلخانه ای را انتخاب کنیم که متناسب با نیاز شما باشد

گلخانه ها به تولیدکنندگان این امکان را می دهد که کنترل بیشتری بر محیط رشد محصولات خود داشته باشند. فناوری گلخانه شکاف بین تقاضای شرایط محصول و شرایط واقعی که این گیاه در نظر گرفته شده است را کاهش می دهد. آمارها نشان می دهد که در سراسر جهان ، 70 تا 85 درصد گلخانه ها برای پرورش سبزیجات مختلف استفاده می شود ، در حالی که 15 درصد برای پرورش گل و سایر موارد استفاده می شود. در محدوده کار من در بخش گلخانه ای در پارس سدروس ، اغلب کشاورزان و سرمایه گذاران تجاری از ما می خواهند در مورد اینکه آیا ساخت یک گلخانه در یک منطقه خاص برای یک محصول خاص امکان پذیر است ، و چه نوع گلخانه ای مناسب آنها نیاز دارد. قبل از مشاوره ، ما شرایط محیطی منطقه مورد نظر برای گلخانه را بررسی و تجزیه و تحلیل می کنیم ، و می پرسیم که چه نوع سبزی یا گلی در حال برنامه ریزی است. این تحلیل شامل مطالعه پارامترهای مهندسی محیط ، پارامترهای زراعی و پارامترهای بازار است. ما به طور خاص پارامترهای مهندسی را در استانداردهای طراحی مهندسی بررسی می کنیم ، که ممکن است بار روی ساختار گلخانه را تحت تأثیر قرار دهد ، از جمله:

سرعت باد در منطقه

  آیا ساختار پیش بینی شده قادر به مقاومت در برابر بادهای سنگین است؟ به عنوان مثال ، بررسی می کنیم که آیا این منطقه در 20 سال گذشته توفان داشته است یا خیر.

 محصول خاصی که پرورش داده می شود

 – برخی از محصولات ، همزمان با رشد ، به ساختار گلخانه گره خورده و بر بار ساختمان می افزایند.

 بارش برف در منطقه برنامه ریزی شده

– آیا در این منطقه هرگز برف می بارد و اگر چنین است ، عموما چند بار در سال انتظار می رود؟

 بارش سالانه

– بارش سالانه و فصلی. در یک منطقه گرمسیری ، حداکثر باران ساعتی چقدر است و اگر این منطقه بیابانی باشد و سالانه ممکن است حداقل چه مقدار بارش داشته باشد؟

ما همچنین چندین پارامتر زراعی را بررسی می کنیم که تعیین می کند آیا محصول خاص توانایی رشد موفقیت آمیز در گلخانه ای در این منطقه را دارد ، از جمله:

دمای محیط

– تغییر دما در گلخانه چگونه تحت تأثیر قرار می گیرد؟ دمای متوسط ​​و همچنین دما در شرایط شدید آب و هوا (حداقل و حداکثر دما) کدامند؟ در 20 سال گذشته هوا در این منطقه چگونه بوده است؟

ما از این اطلاعات برای یادگیری هوای مورد انتظار برای سالهای بعد استفاده می کنیم.

 تابش

– میزان تابش گلخانه در اثر فتوسنتز چقدر خواهد بود؟

رطوبت

– رطوبت نسبتاً منطقه چیست؟ آیا تاثیری در محصول خاص دارد؟

کیفیت آب

– آیا آب آبیاری در منطقه گلخانه “کیفیت خوبی” دارد یا نیاز به تصفیه دارد؟ (کنترل PH ، نمک زدایی و غیره)

تجزیه و تحلیل خاک

 – آیا خاک منطقه قادر به رشد در خاک است یا ما به راه حل دیگری نیاز داریم.

 تجزیه و تحلیل بارش

 – آیا میزان بارش در منطقه امکان رشد در NH را دارد یا باید به دنبال گلخانه باشیم؟ آیا فصلی “باران شدید” وجود دارد که به سیستم زهکشی خاصی نیاز داشته باشد؟

 تا آنجا که بازاریابی یک مسئله مهم است ، ما چندین پارامتر بازار را به دقت بررسی می کنیم که تعیین می کند آیا محصول خاص پتانسیل سودآوری برای مشتری دارد یا خیر. پس از تکمیل این تجزیه و تحلیل ، ما در مورد راه حل مناسب از شش بخش گلخانه ای موجود در پارس سدروس مشاوره می دهیم. این بخشها ، از ساده ترین تا پیچیده ترین ، شامل موارد زیر است:

گلخانه توری ساده

گلخانه توری ساده به منظور جلوگیری از ورود اشکال ، ساختاری است که با تور پوشانده شده است. همچنین مجهز به سیستم آب ساده است. این ساختار معمولاً برای مناطق خشک و کم باران مناسب است. کنترل دما ندارد در طول شب ، درجه حرارت در فضای باز تقریباً همان دمای داخل خانه خالص است. در طول روز ، درجه حرارت در داخل و خارج به دلیل سایه ایجاد شده توسط شبکه ، کمی متفاوت است.

گلخانه ساده

 این شبیه به Simple Net House است ، اما معمولاً با دیواره های پلی اتیلن پوشانده می شود. این بخش با آبیاری ساده و تهویه طبیعی تأمین می شود.

فناوری میانه

این گلخانه دارای پوشش های پلی اتیلن و عناصر اضافی است که با کنترل دما امکان رشد را فراهم می کند. این پنجره ها با پنجره هایی قابل باز شدن ، سیستم صفحه نمایش ، سیستم آب ، فناوری مدیریت محصول (CMT) و برق همراه است.

Mid-Hi Tech

این گلخانه همان  فناوری میانه (Mid-Tech ) است ، اما دارای ویژگی های اضافی زیر است: سیستم گرمایش هوا / هوا ، سیستم های رشد و سیستم آب هیدروپونیک.

هایتک شیشه / پلی اتیلن

این یک گلخانه با پوشش شیشه ای یا پلی اتیلنی است که دارای سیستم های پیشرفته است: سیستم صفحه نمایش ، سیستم گرمایش آب گرم ، سیستم های رشد ، سیستم آب هیدروپونیک ، سیستم بازیافت آب ، فناوری مدیریت محصول (CMT) ، برق و سیستم نور مصنوعی

بخشهای سطح پایین معمولاً برای کشاورزانی که در “شرایط آب و هوایی خوب” سبزیجات یا گل می کارند مناسب است. به عنوان مثال ، در اتیوپی و کنیا ، مانند اکوادور و کلمبیا از آنها عمدتا برای پرورش گل رز در شرایط ایده آل آب و هوایی استفاده می شود. در مکزیک ، این NH و گلخانه های سطح پایین عمدتا برای پرورش سبزیجات در منطقه باجا استفاده می شود که دارای شرایط آب و هوایی ایده آل نیز است. مشتریان بیشتر و بیشتر علاقه مند به سرمایه گذاری در گلخانه های سطح بالاتر برای تولید سبزیجات و گل ها می شوند. این یک کارخانه تولید پیشرفته برای محصولات کشاورزی می شود. وقتی از نردبان تقسیم بندی بالا می رویم ، هزینه های گلخانه به سطح سرمایه گذاری تجاری نزدیک می شوند. بنابراین ، هنگامی که به این مشتریان توصیه می کنیم که از کدام سیستم گلخانه / گلخانه استفاده کنند ، ما یک مطالعه امکان سنجی را برای درک بازار ، هزینه های عملیاتی و کارکنان و تخصص مورد نیاز انجام می دهیم. ما به این موضوع نزدیک می شویم که گویی یک سرمایه گذاری تجاری برای مشتری است و ورودی ها را در برابر بازده ها می سنجیم تا بتوانیم کم هزینه ترین و کارآمدترین راه حل را برای مشتریان خود ارائه دهیم. اگر سوال یا نظری دارید ، لطفاً به آدرس info@parssedroos.com ایمیل ارسال کنید.

منوی اصلی